V petek, 15. 3. 2024, je potekalo nacionalno tekmovanje Evropski denarni kviz, ki ga organizira Združenje bank Slovenije. Cilj vzpodbujanja udeležbe na Evropskem denarnem kvizu je zlasti želja po ozaveščanju mladih, da je osnova za upravljanje osebnih financ in sprejemanje finančnih odločitev, dobro poznavanje finančnih pojmov in varnosti poslovanja. Tekmovanja se je udeležilo 436 učencev in dijakov, starih od 13 do 16 let. Na naši šoli je tekmovalo 11 dijakov 1. letnika. Tekmovanje je potekalo na daljavo v okolju MS Teams preko aplikacije Kahoot.

Na letošnjem preizkusu finančnega znanja mladih sta se odlično izkazala dijaka naše gimnazije, in sicer je 1. mesto dosegel Jaka Horvat iz 1. a -razreda, 2. mesto pa Nadja Nemec iz 1. b-razreda. Oba dijaka sta zase in za šolo pridobila denarno nagrado ter se uvrstila v finale Evropskega denarnega kviza v Bruslju, ki se bo odvijalo 18. in 19. aprila 2024. Tudi ostali dijaki, ki so se udeležili tekmovanja, so izkazali veliko finančnega znanja.

Vsem tekmovalcem čestitam za dosežene rezultate na kvizu.

Mentorica: Sandra Pančor