Program Ekošola je mednarodno uveljavljen program celostne okoljske vzgoje in izobraževanja, namenjen spodbujanju in večanju ozaveščenosti o trajnostnem razvoju med otroki, učenci in dijaki skozi njihov vzgojni in izobraževalni program ter skozi aktivno udejstvovanje v lokalni skupnosti in širše. Vsako leto najuspešnejšim šolam podeljujemo mednarodna priznanja – zelene zastave. To je tudi edino javno in mednarodno priznanje slovenskim šolam za okoljevarstveno delovanje, skladno z mednarodnimi kriteriji FEE (Foundation for Environmental Education).

V šolskem letu 2022/2023 smo se vključili v program Ekošola. V okviru Ekošole smo izvedli naslednje projekte:

• PODNEBNE SPREMEMBE IN BIOTSKA PESTROST – Čas se izTEKa – podnebni tek  (Franc Hauko, prof.)
    S podnebnim tekom so dijaki 1. letnikov, ki so bili tisti čas v Kraščih opozarjali na podnebne spremembe in nujnost ukrepanja. S svojim tekom so se pridružili najdaljšemu podnebnemu teku.
  • EKOKVIZ ZA SREDNJE ŠOLE (Vesna Vrhovski prof. in Mateja Sajovic, prof.)
    Trije dijaki 1. letnika so se udeležili šolskega tekmovanja v ekokvizu. Dva dijaka sta se udeležila državnega tekmovanja, ki je potekalo na Srednji trgovski šoli v Ljubljani. Anabela Maier iz 1. b je dosegla zlato priznanje, Sašo Mörec iz 1.c pa srebrno.
  • ŠOLSKA VRTILNICA  (Simona Varga, prof. in Mateja Sajovic, prof.)
    skrbeli smo za šolske gredice.
  • ALTERMED (Alenka Jelen, prof.)
    Pri izbirnem pouku kemije so dijaki ustvarjali ekološka mila in kreme s katerimi so se predstavili na sejmu Altermed.
  • NE ZAVRZI OBLEK, OHRANI PLANET! (Martina Mihoković. prof. in Ivana Zidanšek, prof.)
    Dijaki so ustvarjali iz odpadnih oblačil pri likovnem krožku. Izvedli smo izmenjevalnico oblačil.
  • ZELENI ŠPORTNI DAN (Simona Varga, prof.)
    Dijaki so razmišljali in načrtovali kako bi izvedli zeleni športni dan. Svoje ideje so predstavili v obliki plakatov. Bili so med nagrajenci natečaja in tako dobili priložnost ogleda Svetovnega prvenstva v nordijskem smučanju v Planici.

Povezava do uradne spletne strani projekta: https://ekosola.si/