Obveščamo vas, da bo v sredo, 17. 1. 2024, v okviru aktivnega državljanstva za vse dijake 3. letnikov organizirano predavanje Davčno opismenjevanje mladih, ki ga bo izvedel g. Borut Graj iz Finančnega urada Murska Sobota. Predavanje bo potekalo v predavalnici 056 s pričetkom ob 10.20 in bo trajalo predvidoma dve šolski uri (5. in 6. uro).

Udeležba je obvezna za vse dijake 3. letnikov (3 ure AD).

Osnovni namen projekta Davčno opismenjevanje mladih ostaja ozaveščanje mladih o pomenu plačevanja davkov, ki nam omogočajo zagotavljanje javnih dobrin in storitev vsem prebivalcem ter povečanje davčne pismenosti, kar se trudijo doseči s predavanji mladim v osnovnih in srednjih šolah. Razvili so več programskih modulov, ki so vsebinsko in po zahtevnosti prilagojeni starosti udeležencev. Vsaj predavanja izvajajo predavatelji – uslužbenci Finančnega urada Republike Slovenije.

Spremljevalci:
3. a: dr. Renato Lukač