V četrtek, 13. februarja 2020, je na Gimnaziji Murska Sobota potekalo šolsko tekmovanje v debati v nemškem jeziku Jugend debattiert. Na tekmovanju so sodelovali štirje dijaki: Janja Hajdinjak (3. letnik), Sebastjan Gomboc, Maja Zelko in Maj Mlinarič (1. letnik). V debati so iskali odgovore na temo, ali bi v šole uvedli obvezujoč nekonfesionalni pouk o religijah. Debato je spremljala tričlanska komisija v sestavi dr. Philipp Reisner, Tatjana Svetanič in Tomi Bušinoski, ki je bil tudi mentor dijakom. Dva udeleženca šolskega tekmovanja, se bosta udeležila državnega tekmovanja, ki bo konec marca v Ljubljani. Tokratna zmagovalca sta Janja Hajdinjak in Maj Mlinarič. Vsem debaterjem iskreno čestitamo za vztrajnost in dobro debato, zmagovalcema pa želimo veliko uspeha.

Oznake: , ,