Na šolskem tekmovanju v znanju nemščine za 3. in 4. letnike srednjih šol, ki je bilo izvedeno v četrtek, 5. 1. 2023, je sodelovalo 13 dijakov/dijakinj v različnih kategorijah.
Na državno tekmovanje v znanju nemščine, ki je potekalo v sredo, 15. 2. 2023, na Srednji
poklicni in tehniški šoli Murska Sobota, so se uvrstile štiri dijakinje Gimnazije Murska
Sobota. Dve dijakinji sta tekmovali v kategoriji D (4. letnik, 1. tuji jezik), ena pa v kategoriji
B (3. letnik, 2. tuji jezik). Dijakinja, ki bi morala tekmovati v kategoriji A (3. letnik, 1. tuji
jezik), se zaradi mednarodnega tekmovanja v atletiki na Madžarskem državnega tekmovanja vznanju nemščine žal ni mogla udeležiti.
V kategoriji D (4. letnik, nemščina kot prvi tuji jezik) je srebrno priznanje prejela Maja
Zelko, dijakinja 4. a razreda.
Vsem tekmovalcem se za sodelovanje na letošnjem državnem tekmovanju v znanju nemščine iskreno zahvaljujemo, Maji Zelko, prejemnici srebrnega priznanja, pa še posebej čestitamo.

Zapisal: Marjan Kulčar