Ti je »zeleno razmišljanje« blizu in ne le prazen izraz? Bi rad ustvaril boljši svet in doprinesel k odgovornosti do okolja?

Potem je

ČEZMEJNO DEBATNO TEKMOVANJE

v okviru projekta Think Green, Go Green pravi izziv na tvoji poti, da ostaneš zvest zelenemu idealu.

KDAJ?

Med 5. 4. in 30. 6. 2021.

KDO?

Dijaki šol v čezmejnem območju: Gimnazija Murska Sobota, Druga gimnazija Varaždin, Szentgotthárd és Térsége Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium (Gimnazija v Szentgotthárdu), Bundes-Oberstufenrealgymnasium (Gimnazija v Bad Radkersburgu).

KAKO?

Na vsaki šoli bomo oblikovali štiri ekipe treh dijakov, ki se bodo pomerili v debatah na temo okolja in podnebnih sprememb. Predhodne izkušnje z debato niso potrebne, izbrali bomo tempo, ki bo ustrezal vsem in se nato pri vajah razdelili v skupine.

Vabljeni vsi, ki si želite postati čim bolj prepričljivi in ki uživate pri razmišljanju izven okvirjev!

Zmagovalne ekipe vsake šole se bodo pomerile na spletnem finalnem tekmovanju, ki bo potekalo v angleškem jeziku v live stream obliki.

V zvezi s podrobnostmi za rokav pocukaj tvojega mentorja na šoli (prof. Mateja Štefanec).

Zmagovalna ekipa finala bo prejela super nagrado – doživetje in pol – v naravi.

Povezava za videokonferenco

pet. 16. apr. 2021 14:00 – 15:00 (CEST)