Eva Kuhar                                                             Alja Roudi

V ponedeljek, 14. maja 2018, je na naši šoli in na SPTŠ potekalo že  52. Srečanje mladih raziskovalcev Slovenije. Imeli smo možnost prisluhniti raziskovalnim nalogam in spoznanjem osnovno- in srednješolcev na 20 različnih področjih.

Iz naše gimnazije sta se na državno tekmovanje uvrstili dijakinji Eva Kuhar iz 4c in Alja Roudi iz 4š.  Svoji predstavitvi sta opravili tako dobro, da sta si, vsaka v svoji konkurenci, prislužili zlato priznanje.

Alja je pod mentorstvom profesorice Melite Franko na področju zgodovine raziskovala “Kak so inda živeli“, Eva pa se je spopadla s področjem matematike in logike. Mentorici pri njeni nalogi  “Dimenzija fraktalov in fraktalna dimenzija“sta bili Metka Horvat, prof. matematike in Romana Vogrinčič, prof. informatike.

Nagrajenkam iskreno čestitamo!

Oznake: ,