V torek, 10. maja, smo na naši šoli podelili nemške jezikovne diplome II. stopnje. Sedaj že 5. generacija soboških gimnazijcev, vključenih v program DSD II, je bila pri opravljanju izpita za pridobitev nemške jezikovne diplome tudi tokrat zelo uspešna, saj se je uvrstila (glede na povprečno število doseženih točk) med štiri najboljše DSD II šole v Sloveniji. NJD II je namreč uspešno absolviralo vseh osem na izpit prijavljenih dijakinj in dijakov; od teh jih bo pet prejelo certifikat C 1, trije pa certifikat o znanju nemščine na nivoju B 2. Izpit so uspešno opravili Petra Šbüll, Špela Kisilak, Lara Recek, Jure Bertalanič, Jerneja Gašper, Gregor Jerebic in Aleksander Kovač.

Podelitve NJD II se je udeležil tudi gospod dr. Reinhard Zühlke, strokovni svetovalec ZfA (Die Zentralstelle für das Auslandsschulwesen) pri Zavodu RS za šolstvo.

Program sta popestrili Nina in Maruša, dijakinji 1. In 2. razreda GMS.

Marjan Kulčar, odgovorni učitelj nemščine za DSD II na GMS

15_16_NEM_DSDpodelitev