V pričakovanju gregorjevega , ko se ptički ženijo, ki bo naslednjo soboto (12. marca), smo člani Pomurske sekcije DOPPS, minuli petek, 5.marca 2016, v gimnaziji Murska Sobota postavili fotografsko razstavo z naslovom Ptice – fotoulov dveh šolarjev. Avtorja fotografij sta dijak 3. letnika gimnazije Murska Sobota iz Moravskih Toplic ter osnovnošolec Pascal Marič iz Žepovec, oba naša mlada zagnana člana, ki velik del svojega prostega časa preživita v naravi. Na fotografijah sicer ni prikazane ptičje svatbe, ogledate pa si lahko nekatere pogoste in tudi bolj redke slovenske ptice. Razstava bo v avli pred zbornico na ogled do 18. marca 2016. Gimnaziji Murska Sobota, predvsem prof. biol. Marjetki Maučec, se najlepše zahvaljujemo, da je omogočila izvedbo razstave.

Ob tej priložnosti pa vas lepo vabimo, da si ptičjo svatbo prav na gregorjevo, v soboto 12. marca, v soboškem parku ogledate tudi v živo. Več informacij pa na vabilu.

Zapisala: Monika Podgorelec, za Pomursko sekcijo DOPPS

Oznake: